Polska Press wygrywa w sądzie z Onetem

sady.png

i.pl: Polska Press wygrywa w sądzie z Onetem
Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu Onetu, zgodnie z żądaniem Polska Press, publikację sprostowania nieprawdziwych informacji podanych przez dziennikarza Onetu na temat wywierania przez Polskę Press niedozwolonej presji na dziennikarzy oraz dotyczących przywilejów pracowniczych w spółce – pisze portal i.pl.

Jak przypomniano w czwartek na portalu, sprawa dotyczy artykułu opublikowanego przez Onet w czerwcu 2022 r. pod tytułem „Orlen znów dał dziennikarzom Polska Press karty paliwowe. +Nikt z nas się ich nie spodziewał+”.

„Dziennikarz Onetu twierdził, że pracownicy Polska Press się ich nie spodziewali i dodatkowo, że dziennikarze dostali wytyczne od spółki jakoby zawsze, gdy będą pisać o cenach paliw, czy protestach na stacjach, mają +znaleźć eksperta, który wytłumaczy, że paliwo musi być obecnie drogie+” – wskazano na i.pl.

Oba te stwierdzenia – jak zaznaczono – „nie miały pokrycia w rzeczywistości”. „I musi je sprostować redaktor naczelny Onetu. Karty paliwowe zostały przyznane pracownikom Polski Press przez spółkę – nie zaś, jak twierdzi Onet – przez Orlen. O zamiarze przyznania kart spółka informowała już w kwietniu 2022 roku. Żaden dziennikarz nie otrzymał wytycznych dotyczących pisania artykułów o cenach paliw” – podkreślono.

Zgodnie z wyrokiem sądu pierwszej instancji – jako dodano na i.pl – redaktor naczelny Onetu ma także pokryć koszty procesu. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj