Tarczyński: wszyscy zamieszani w aferę korupcyjną Katargate byli aktywnymi krytykami Polski


Wszystkie osoby aresztowane lub podejrzewane w aferze Katargate aktywnie występowały przeciwko Polsce – powiedział w czwartek w Parlamencie Europejskim w Brukseli eurodeputowany PiS Dominik Tarczyński, komentując nowe fakty ujawnione w sprawie korupcji w PE.

W środę wieczorem belgijscy śledczy przejęli 280 tys. euro w gotówce w mieszkaniu, należącym do syna belgijskiej eurodeputowanej Marii Areny, której nazwisko wiązane jest z aferą korupcyjną w Parlamencie Europejskim, nazywaną też Katargate.

Dominik Tarczyński przypomniał, że „pani Marie Arena była bardzo aktywnym krytykiem Polski, tak jak wszyscy ci, którzy są albo aresztowani, albo są podejrzewani w aferze Katargate”.

„Bardzo aktywnie uczestniczyła w głosowaniach przeciwko Polsce, rezolucjach przeciwko Polsce. Co więcej, pani, u której syna wczoraj znaleziono 280 tys. euro w gotówce na swoim Twitterze pisała o Polsce tak: +Praworządność, demokracja w Polsce jest zagrożona+. Z kolei w jednym z przemówień informowała, że +istnieje silna korelacja między korupcją, a naruszeniami praw człowieka+. Powiedziała to Marie Arena, w domu syna której znaleziono i zarekwirowano 280 tys. euro w gotówce” – podkreślił europoseł PiS.

„Bardzo aktywnie walcząca o demokrację i praworządność. Przypomnijmy, że pani Arena należy do tej samej grupy politycznej co Leszek Miler, Włodzimierz Cimoszewicz oraz cała Lewica, bo chodzi o tak zwanych Socjalistów i tak zwanych Demokratów (S&D)” – ironizował polityk. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj