Oskarżony o korupcję burmistrz Dusznik-Zdroju zrezygnował ze stanowiska

fot: youtube

Oskarżony o korupcję burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski zrezygnował ze stanowiska. W lipcu do sądu wpłynął akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy budowie apartamentowca w Zieleńcu. Współoskarżonym jest też biznesmen Ryszard S. znany z tzw. afery hazardowej.

Oskarżony o korupcję burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski zrezygnował ze stanowiska. Zarządzanie gminą w najbliższych dniach przejmie komisarz wyborczy wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów. Zgodnie ustawą o samorządzie gminnym wybory przedterminowe zostaną przeprowadzone w ciągu 90 dni.

Lewandowski poinformował, że rezygnuje w poczuciu „iż tak należy się zachować”.

„Nie jest to pożegnanie na zawsze, lecz tymczasowe wycofanie, aby skupić się na wyjaśnieniu sytuacji i udowodnieniu mojej niewinności. Nie rezygnuję z samorządu, nie rezygnuję z Dusznik-Zdroju” – dodał.

W lipcu tego roku Prokuratura Okręgowa w Świdnicy oskarżyła burmistrza Dusznik-Zdroju o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz o przyjęcie korzyści majątkowej. Były samorządowiec jest oskarżonym w śledztwie dot. nieprawidłowości przy budowie apartamentowca w Zieleńcu.

Został zatrzymany przez CBA 25 kwietnia. Wraz z nim zatrzymano biznesmena Ryszarda S., dyrektora jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Tomasza C. oraz Józefa K. – współpracownika S.

Ryszard S. to biznesmen w branży hotelarskiej i jedna z osób znanych z tzw. „afery hazardowej”.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj