Prognoza pogody na 1 i 2 września


Jak podaje IMGW, Europa północna i północno-zachodnia jest w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, pozostały obszar kontynentu obejmuje wyż z centrum nad Chorwacją. Północna Polska jest na skraju niżu z ośrodkami nad Bałtykiem, a na wybrzeżu oddziałuje front okluzji. Pozostała część kraju znajduje się w zasięgu klina wyżu. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa.

W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami na południu i północy zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu, na północy kraju także burze. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C w rejonach podgórskich Karpat, na wybrzeżu i w rejonie Zalewu Wiślanego do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół umiarkowany, tylko na wybrzeżu dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Przed południem na wybrzeżu oraz w Karpatach porywy wiatru do 75 km/h, w burzach i w Sudetach do 70 km/h oraz w rejonie Zalewu Wiślanego do 60 km/h.

 

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu, a na wybrzeżu także z burzami. Lokalnie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 8 st. C na północnym wschodzie, około 13 st. C w centrum, do 16 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/h, na wybrzeżu do 55 km/h.

 

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem oraz szczególnie na południu i w centrum kraju z burzami. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C w rejonach podgórskich i na wybrzeżu do 25 st. C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W burzach i w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

 

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

 

W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Okresami możliwy przelotny. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj