Kuźmiuk pyta KE o wypowiedź Donalda Tuska w sprawie odblokowania środków z KPO


Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk wystosował w piątek interpelację do Komisji Europejskiej w sprawie wypowiedzi Donalda Tuska dotyczącej odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

„W związku z wypowiedzią Donalda Tuska, byłego przewodniczącego Rady Europejskiej i byłego przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, który podczas publicznego wystąpienia w Sopocie w dniu 27 sierpnia 2023 stwierdził: +uroczyście przyrzekam, że dzień po wyborach pojadę i odblokuję pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i wszyscy to odczujemy+, proszę o wyjaśnienie, czy tego rodzaju wypowiedzi mają podstawy prawne i merytoryczne” – zwrócił się Kuźmiuk do KE.

„Czy to oznacza, że Donald Tusk ma deklaracje jakiejkolwiek instytucji europejskiej, że gdy wybory wygra jego partia Platforma Obywatelska, to KE odblokuje środki z tego programu dla Polski?” – czytamy w interpelacji.

Europoseł zwrócił uwagę KE na fakt, że w Polsce trwa kampania wyborcza, a kwestia KPO pojawia się wśród tematów, jakie są poruszane w toczących się debatach. W związku z tym, Kuźmiuk zaapelował o pilne wyjaśnienie tej sprawy przez KE.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj