Premier: Donald Tusk to niebezpieczny manipulator. Zmusił Polaków do dłuższej pracy


Donald Tusk zmusił Polaków do dłuższej pracy – przypominał premier Mateusz Morawiecki w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych w sobotę rano. I zarzucił Tuskowi, że „kręci w sprawie wieku emerytalnego”.

„Donald Tusk to niebezpieczny manipulator” – napisał w sobotę na swoim profilu premier Mateusz Morawiecki. „Zobaczcie, jak kręci w sprawie wieku emerytalnego – nie dajcie mu się oszukać” – dodał.

Jednocześnie umieścił na profilu spot, skonstruowany z wypowiedzi przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska z ostatniego Campusu Polska oraz z wcześniejszych jego wystąpień w sprawie OFE.

„Podjąłem decyzję, ale ją źle przygotowałem. Między innymi to wrażenie przymusu, nawet nie wrażenie, to był w jakimś sensie przymus” – powiedział Donald Tusk na filmie. „Być może pomogłem PiS-owi w cudzysłowie wygrać wybory, a wiek został cofnięty, czyli efekt jest podwójnie negatywny” – powiedział. „W przypadku wieku emerytalnego można było zrobić coś, co zrobiliśmy przy reformie OFE”.

W spocie przypomniano też słowa Donalda Tuska na temat OFE, kiedy wyjaśniał, że „pieniądze, które są w OFE, nie są własnością Polaków” i że „gdyby były własnością Polaków, to każdy mógłby wycofać pieniądze z OFE”. (PAP)

Lista PiS z Wrocławia. Poseł Świat: idziemy po kolejne zwycięstwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj