Prognoza pogody na 2 i 3 września


Jak podaje IMGW, nad przeważającą częścią Europy pogodę kształtują niże oraz towarzyszące im układy frontów atmosferycznych, jedynie częściowo centrum i zachód kontynentu jest w zasięgu wyżów. Polska pozostaje na skraju zatoki niżu znad Bałtyku, a na południu kraju zaznaczy się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim, nieco cieplejszym na południu kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotny deszcz głównie nad morzem, na południowym wschodzie i w rejonach podgórskich. Lokalnie na północy, w górach i rejonach podgórskich możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 10 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 24 st. C, nad morzem i na Pomorzu około 19 st. C, w dolinach karpackich około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W burzach porywy wiatru do 60 km/h, także wysoko w Karpatach porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę w północnej połowie kraju na ogół pogodnie, tylko początkowo możliwe lokalne zanikające opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, możliwe burze. Suma opadów miejscami do 20 mm. W drugiej połowie nocy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st. C do 14 st. C, na północnym wschodzie około 8 st. C. Wiatr słaby, zmienny, tylko nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy do 55 km/h.

W niedzielę na południu i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów miejscami do 10 mm, w rejonach podgórskich Karpat do 20 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże z możliwością słabego przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 24 st. C, w rejonach podgórskich, nad morzem i na Pomorzu od 16 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj