Kaczyński: postawiliśmy na podnoszenie płac

fot. youtube.com

Postawiliśmy na podnoszenie płac, zarówno metodami administracyjnymi, czyli poprzez podnoszenie stawki minimalnej, ale także przez walkę z bezrobociem i doprowadzeniem do sytuacji, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika, nie zatrudniającego – powiedział w niedzielę w Kielcach wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

„My postawiliśmy także na podnoszenie płac, zarówno metodami administracyjnymi, czyli poprzez podnoszenie stawki minimalnej, ale także przez walkę z bezrobociem i doprowadzenie do sytuacji, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika, nie zatrudniającego. To prowadzi do podwyżek płac” – powiedział w niedzielę w Kielcach wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Przypomniał, że nawet w czasie inflacji, „która według badań Eurostatu w 72 proc. jest wynikiem wojny”, tylko przez kilka miesięcy pensje rosły nieco wolniej niż ceny.

„W pozostałych miesiącach pensie rosły szybciej niż ceny. To była polityka przemyślana, aby nie uderzyć w stopę życiową obywateli i żeby nie doprowadzić do cofnięcia się Polski w rozwoju, czyli do spadku PKB” – dodał prezes PiS.

Przyznał, że taka polityka mogłaby doprowadzić do szybszego spadku inflacji, ale też dodał, że zostawia ona konsekwencje, z których trzeba wychodzić przez długie lata.

„Wielka polityka socjalna, te przeszło 80 mld zł wydawane rocznie, czy też już teraz więcej, której symbolem jest 500+, a za chwilę 800+, to jest kolejny element bezpieczeństwa Polaków. Bezpieczeństwa socjalnego” – stwierdził wicepremier Kaczyński.

Pytał, czy przeciwnicy polityczni PiS chcieli 500+ i odpowiedział, że „szukali w Zakopanem, czy jest tam zakopane”, przypomniał także frazę „pieniędzy nie ma i nie będzie”.

„Pokazaliśmy, że jak polski budżet nie jest okradany na gigantyczną skalę, to można” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Przypomniał, że kiedy jego brat, Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, to został finanse „w runie”, ale szybko doprowadził je do porządku.

„UE nie pozwoliła wydać 800 mln zł na odnowę Pragi, te pieniądze były już zebrane” – powiedział prezes PiS. – „Pieniądze są, ale trzeba ich pilnować, a wcześniej nie były pilnowane” – dodał. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj