Premier: nasze tradycje oświetlają nam drogę w przyszłość


Nasze tradycje oświetlają nam drogę w przyszłość. Bez tego nie ma narodu – mówił premier Morawiecki w niedzielę podczas dożynek w Lędzinach (woj. śląskie).

Szef rządu w weekend przebywa na Śląsku. W niedzielę odwiedził dożynki w Lędzinach. „Te plagi egipskie, które na nas spadają, od covidu począwszy przez kryzys energetyczny, wojnę na Ukrainie, huśtają łódką niemożebnie. Powodują, że zaplanować coś jest jeszcze ciężej – w normalnym biznesie, a co dopiero rolnikowi” – mówił.

„Wiemy jak niełatwo jest w takim trudnym czasie uprawiać ziemie, hodować zwierzęta, prowadzić swoją działalność” – powiedział premier i dziękował rolnikom. „Dziękuję za to, że jesteście, że możemy – jako Polacy – czuć się bezpieczni, że bezpieczeństwo żywnościowe dzięki wam jest zapewnione” – dodał.

Morawiecki dziękował też mieszkańcom za pielęgnowanie lokalnych tradycji, wiary, kultury. „Bez tego nie ma narodu” – podkreślał. „Jak nie pamiętamy o tym, co było kiedyś, ciężko patrzeć do przodu, a tak to nasze tradycje oświetlają nam drogę w przyszłość” – mówił.

„Za wszystkie błędy chcę przeprosić, za wszystkie potknięcia także. Czuję się zmotywowany przez rolników naszych, także z tego naszego, śląskiego, lędzińskiego powiatu, do jeszcze cięższej pracy” – powiedział premier. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj