Prognoza pogody na 3 i 4 września


Jak podaje IMGW, Europa południowo-zachodnia i południowo-wschodnia oraz Morze Norweskie pozostają w zasięgu układów niżowych i frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominuje wyż znad Atlantyku. Polska znajduje się w zasięgu wyżu z centrum nad Morzem Północnym, ale nad południowymi krańcami kraju pozostaje strefa falującego i stopniowo zanikającego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1009 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południu burze. Wysokość opadów miejscami na południu i wschodzie do 10 mm, a w burzach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C, w rejonach podgórskich i nad morzem miejscami od 16 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h, a w górach do 60 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, a na wschodzie i zachodzie możliwe rozpogodzenia. Na południu i wschodzie kraju oraz miejscami w centrum słabe przelotne opady deszczu. W drugiej połowie nocy lokalnie w dolinach górskich i na Pomorzu mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st. C do 14 st. C, nad morzem do 16 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około 8 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu okresami duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C na południowym wschodzie i nad morzem do 25 st. C na zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, nad morzem zachodni. Na północy i południu wiatr miejscami porywisty. Wysoko w górach porywy wiatru do 55 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna około 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna około 12 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna około 23 st.C.Wiatr słaby, północno-zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj