Kalendarz roku szkolnego 202/2024

artykuł sponsorowany

Rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się 4 września i potrwa do 21 czerwca.

Kalendarz roku szkolnego 2023/2024 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową – na Boże Narodzenie – od 23 grudnia do 31 grudnia oraz wiosenną – na Wielkanoc – od 28 marca do 2 kwietnia.

Dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach: od 15 do 28 stycznia ferie będą mieć uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego; od 22 stycznia do 4 lutego – uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego; od 29 stycznia do 11 lutego – uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego; od 12 lutego do 25 lutego – uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 14 od 16 maja: 14 maja przeprowadzony zostanie egzamin z języka polskiego, 15 maja – z matematyki, 16 maja – z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.

Maturzyści rok szkolny zakończą 26 kwietnia.

Egzaminy maturalne w sesji głównej przeprowadzone zostaną w dniach 7-24 maja.

Egzaminy pisemne będę rozpoczynać się o godzinie 9.00 i 14.00.

7 maja rano będzie egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym (tego dnia nie będzie żadnego egzaminu po południu). 8 maja rano będzie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, po południu będą egzaminy z języka kaszubskiego, z łemkowskiego i z języka łacińskiego i kultury antycznej. 9 maja rano będzie egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu będą egzaminy na poziomie podstawowym z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i z języka włoskiego. 10 maja rano będzie egzamin z wiedzy o społeczeństwie, a po południu będą egzaminy z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

13 maja rano będą egzaminy z języka angielskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu będzie egzamin z filozofii. 14 maja rano będzie egzamin z biologii, a po południu egzaminy z języka rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. 15 maja rano będzie egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu – egzaminy z języka francuskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. 16 maja rano będzie egzamin z chemii, po południu egzamin z historii muzyki. 17 maja rano będzie egzamin z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) na poziomie podstawowym.

20 maja rano będzie egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym. 21 maja rano będzie egzamin z historii, po południu egzaminy z języka hiszpańskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. 22 maja rano będzie egzamin z informatyki, po południu z historii sztuki. 23 maja rano będzie egzamin z fizyki, a po południu egzaminy z języka włoskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. 24 maja przeprowadzone będą egzaminy w językach obcych z matematyki, geografii, chemii, fizyki, biologii i historii, zdawane przez absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych.

Sesja ustnych egzaminów maturalnych potrwa do 11 do 16 maja i od 20 do 25 maja. Egzaminy przeprowadzane będą według harmonogramów ustalanych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych w szkołach.

Dodatkowa sesja maturalna dla maturzystów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie przystąpią do egzaminów w terminie głównym, zaplanowana została od 3 do 17 czerwca: sesja egzaminów pisemnych – 3-17 czerwca, sesja egzaminów ustnych – 10-12 czerwca.

Sesja egzaminów poprawkowych odbędzie się 20-21 sierpnia: 20 sierpnia będą poprawkowe egzaminy pisemne, a 22 sierpnia poprawkowe egzaminy ustne. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj