Lech Jaworski nie wystartuje z list Trzeciej Drogi po krytyce podniesienia wieku emerytalnego

Wikimedia Commons

Lech Jaworski miał kandydować do Sejmu z list Trzeciej Drogi w okręgu warszawskim, nie zostanie jednak wystawiony w wyborach. To konsekwencja krytycznej wypowiedzi dotyczącej podniesienia wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL – napisał w poniedziałek portal niezalezna.pl.

Jak przypomniał portal, Lech Jaworski, który miał w okręgu warszawskim kandydować z listy Trzeciej Drogi z ramienia PSL, był pytany o reformę emerytalną koalicji PO-PSL 30 sierpnia w programie „Polska mówi” w TVP1.

„Uważam, że decyzja, która została wówczas podjęta, czyli podwyższenie wieku emerytalnego, nie tylko nie była dobrą decyzją, ale była błędną decyzją. Pan Kosiniak-Kamysz nie ma wielkiego problemu z tym, żeby bronić teraz, że to była słuszna i wspaniała decyzja. Z wypowiedzi panów w programie doszedłem do wniosku, że wiek emerytalny w tej chwili nie powinien ulegać zmianie – to powinno być 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn” – odpowiedział wtedy Jaworski cytowany przez niezalezną.pl.

Portal przypomniał, że w mediach, m.in. „Gazecie Wyborczej”, Lech Jaworski był wymieniany jako kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu. „Miał startować w okręgu warszawskim, z wysokiej pozycji” – zaznaczył portal.

„Z informacji portalu niezalezna.pl wynika, że to już nieaktualne. Na drugi dzień po wypowiedzi Jaworskiego na temat wieku emerytalnego – propozycja startu w wyborach parlamentarnych została wycofana przez liderów Trzeciej Drogi” – napisano w publikacji portalu. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj