Są wyniki sekcji zwłok 25-latki z Łańcuta. Kobieta została uduszona

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie ujawniła wyniki sekcji zwłok 25-letniej mieszkanki Łańcuta. Kobieta została uduszona. Sprawcą, według śledczych, jest jej szwagier. Grzegorz B. został aresztowany na trzy miesiące.

„Przyczyną zgonu było uduszenie spowodowane uciskiem na szyję” – przekazał PAP w poniedziałek po południu zastępca prokuratora okręgowego w Rzeszowie prok. Arkadiusz Jarosz.

Kobieta zginęła w czwartek, 31 sierpnia, w podłańcuckim Głuchowie. Jej ciało policjanci znaleźli dwa dni później. „W nieznacznej odległości od zabudowań mieszkalnych” – precyzuje prok. Jarosz. Miejsce wskazał sam sprawca 39-letni Grzegorz B. – szwagier ofiary.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek. To z nim 25-latka była widziana po raz ostatni. W sobotę Grzegorz B. usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy. Prokuratura nie ujawnia szczegółów zeznań ani motywu działania sprawcy. Tłumaczy to dobrem rodziny i śledztwa.

W poniedziałek decyzją sądu 39-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

25-letnia Joanna R. pracowała w hotelu w Głuchowie. W czwartek, ok. godz. 16.30, zarejestrowała ją kamera umieszczona na pobliskiej szkole. Wieczorem, gdy nie wróciła do domu, jej zaginięcie zgłosił policji brat. Rozpoczęły się poszukiwania.(PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj