Wakacyjna pogoda na powrót do szkoły

dzieci janusz wolniak.jpg

Wakacyjną pogodę na powrót do szkoły zapowiadają synoptycy IMGW. W poniedziałek będzie ciepło i słonecznie, a w pierwszych dniach nauki nawet gorąco. Temperatura ma wzrosnąć do niemal 30 stopni i na takim poziomie utrzymywać się niemal przez tydzień.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają na dzień powrotu do szkoły po wakacjach piękną pogodę. Początek września ma być stanowczo „bardziej wakacyjny” niż był początek sierpnia.

„W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko na południowym wschodzie możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 do 25 st., nad morzem i w rejonach podgórskich poniżej 20 stopni” – prognozuje IMGW.

O ile w poniedziałek pogoda będzie po prostu ładna – tak, by miło wkroczyć w nowy rok szkolny, to w kolejnych dniach będzie coraz goręcej.

„Od środy prognozowana jest temperatura maksymalna od 25 do 30 st. C., nad morzem i na Podhalu od 22 do 25 st. C.” – poinformował IMGW. W prognozie – jak na razie – nie ma opadów, burz ani innych gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków południowych lub zmienny, w sobotę i niedzielę na północy kraju zachodni i północno-zachodni.

Za piękną pogodą stoi potężny wyż, który przez kolejne dni będzie utrzymywał się nad Europą. To za jego sprawą wysokie będzie nie tylko ciśnienie, ale też temperatury i nasłonecznienie. W połowie przyszłego tygodnia zrobi się nieco chłodniej, ale – jak wynika z długookresowych prognoz – i wtedy możemy się spodziewać temperatur rzędu 20 stopni. (PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj