Prognoza pogody na 5 i 6 września


Jak informuje IMGW, Europa centralna i zachodnia są w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Polską. Na południu kontynentu oraz nad Skandynawią pogodę kształtują niże i związane z nimi fronty atmosferyczne. Nad Polską utrzymuje się powietrze polarne morskie, cieplejsze na zachodzie, chłodniejsze na wschodzie.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa.

 

We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21 st. C na Podkarpaciu do 26 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około 19 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych i zachodnich.

 

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 500 m, lokalnie do 200 m. Temperatura minimalna od 10 do 15 st. C, nad morzem do 17 st. C, w rejonach podgórskich od 5 do 9 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

 

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie będą utrzymywały się mgły ograniczające widzialność do 300 m, szybko zanikające. Temperatura maksymalna od 23 st. C na wschodzie do 28 st. C na zachodzie kraju, w rejonach podgórskich Karpat około 22 st. C, nad morzem od 19 do 22 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych i zachodnich.

 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

 

W środę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj