Prognoza pogody na 6 i 7 września


Jak informuje IMGW niże obejmują północno-wschodnie i zachodnie krańce kontynentu oraz wschodnią część Basenu Morza Śródziemnego. Reszta Europy, w tym i Polska, jest w zasięgu rozległego wyżu początkowo z centrum nad południową Polską, później nad południową Skandynawią i Bałtykiem, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1012 hPa, do południa lekko wzrośnie, później będzie delikatnie spadać.

W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północy i wschodzie kraju okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23 st.C na północnym wschodzie, około 26 st.C w centrum, do 28 st.C na zachodzie kraju. W rejonach podgórskich Karpat około 22 st.C, nad morzem od 19 st.C do 22 st.C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na północy i wschodzie kraju okresami wzrastające do umiarkowanego i dużego. Miejscami, głównie na północy i w kotlinach górskich, utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na ogół od 11 st.C do 15 st.C. Miejscami na Kielecczyźnie, Podkarpaciu, Suwalszczyźnie oraz w rejonach podgórskich od 6 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W czwartek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Rano lokalnie wystąpią szybko zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 25 st.C do 29 st.C. Chłodniej na Suwalszczyźnie, nad morzem i w kotlinach górskich od 21 st.C do 24 st.C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna około 27 st.C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe, okresami wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna około 15 st.C. Wiatr słaby, przeważnie wschodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna około 28 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj