Poseł Świat o „Bon szkolny – poznaj Polskę”: wspieramy polską oświatę

fot. tv republika

„Bon szkolny – poznaj Polskę”, czyli dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia to kolejny punkt programu PiS – przekazał w czwartek szef MEiN Przemysław Czarnek.

„Polska jest piękna i ma wspaniałą historię, a bycie Polakiem to wielka duma. System edukacji powinien temu wychodzić naprzeciw. Znajomość polskiej historii, kultury, powinna leżeć u podstaw wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Nazywam to pedagogiką dumy” – powiedział minister w nagraniu zamieszczonym na Twitterze (X) Prawa i Sprawiedliwości.

 

„I dlatego od wiosny przyszłego roku, w ramach programu +Bon szkolny – poznaj Polskę+ sfinansujemy jedno i dwudniowe wycieczki dla każdej klasy i każdego ucznia w Polsce” – zapowiedział szef MEiN.

 

Oznacza to, jak dodał, że w przyszłym roku prawie 5 mln uczniów odwiedzi najważniejsze miejsca w Polsce. „Chcemy, żeby każdy młody człowiek mógł się z dumą odwoływać do własnej kultury i osiągnięć Polski, być dumnym z naszego pięknego języka i symboli narodowych” – wskazał.

 

„W tym celu na jeszcze większa skalę wykorzystamy potencjał edukacyjny polskich muzeów, centrów nauki, zabytków naszych miast i piękna polskiej wsi” – dodał minister.

 

Program „Bon szkolny – Poznaj Polskę” to, jak zaznaczył minister Czarnek, świetna wiadomość również dla sektora turystycznego i branży polskich przewoźników.

 

„Tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje ten ambitny program” – stwierdził szef MEiN.

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego.

 

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił punkt dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty.

 

We wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała poprawę żywienia pacjentów w szpitalach.

 

W środę doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski przedstawił punkt zakładający wprowadzenie obowiązku, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców.(PAP)

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj