Sondaż Kantar: PiS z poparciem 37 proc.,

Poseł Jacek Świat i Beata Szydło

W wyborach do Sejmu 37 proc. respondentów zagłosowałaby na Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, a 31 proc. badanych na Koalicję Obywatelską – wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla TVN i TVN24.

Jak poinformował TVN na swojej stronie internetowej, z sondażu Kantar wynika, że „największa grupa ankietowanych – 37 procent – wskazała, że zagłosowałaby na Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu w sondażu uplasował się Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) z wynikiem 31 procent”.

9 procent respondentów zadeklarowało, że zagłosowałoby na Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na Trzecią Drogę – Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe – chce głosować 8 procent respondentów.

6 proc. badanych chce głosować na Nową Lewicę, a 2 procent badanych na inne komitety wyborcze.

7 proc. ankietowanych odpowiedziało „nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem(am)\odmowa odpowiedzi”.

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 5-6 września 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencje partyjne odpowiedziały 732 osoby. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj