Bochenek: PiS nie prowadzi polityki pod dyktando Berlina, czy Moskwy, tylko pod dyktando polskich obywateli

Poseł Jacek Świat i Beata Szydło

Wsłuchujemy się w oczekiwania i potrzeby polskich obywateli; nie prowadzimy polityki pod dyktando Berlina, czy Moskwy, tylko pod dyktando naszych obywateli – podkreślił w piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Na piątkowej konferencji prasowej rzecznik PiS mówił o notatce z marca 2011 r. z rozmowy ówczesnego premiera Donalda Tuska z kanclerz Niemiec Angelą Merkel poświęconej negocjowanemu wtedy w UE Paktu dla konkurencyjności. Według Bochenka podczas tej rozmowy z Merkel miała mówić o „powiązaniu wieku emerytalnego danego państwa z jego sytuacją demograficzną”.

Bochenek przypomniał, że w 2012 r. została przegłosowana ustawa podnosząca wiek emerytalny. Wskazał, że przeciwko reformie protestowało polskie społeczeństwo, związki zawodowe, czy PiS.

„To jest ta różnica w prowadzeniu polityki, która była prowadzona do 2015 r. i ta, która jest prowadzona teraz przez obóz Zjednoczonej Prawicy. Czas telefonów z Berlina i Moskwy się skończył. Nie będzie tak, że jakikolwiek polityk w Polsce będzie podejmował decyzje kosztem interesów polskich obywateli w oparciu o interesy i naciski zewnętrzne” – oświadczył rzecznik PiS.

Jego zdaniem, reforma emerytalna z 2012 r. była konsultowana z przedstawicielami rządu niemieckiego. „Dzisiaj Polską rządzi obóz polityczny, który zawsze troszczy się o interesy zwykłych ludzi, polskich obywateli. Wsłuchujemy się w ich oczekiwania i potrzeby, taką politykę prowadzimy – nie pod dyktando Berlina, czy Moskwy, tylko pod dyktando naszych obywateli” – podkreślił Bochenek.(PAP)

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Grzegorz Bruszewski

reb/ gb/ par/

Poseł Świat: program „Lokalna Półka” wspiera polskich rolników i konsumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj