M. Błaszczak uhonorowany wyróżnieniem za zasługi na rzecz wzmocnienia obronności państwa 

Błaszczak45.jpg

Honorowe wyróżnienie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu – za zasługi na rzecz wzmocnienia obronności państwa – statuetkę przedstawiającą patrona AKO, odebrał w piątek w Poznaniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wyróżnienie zostało przyznane szefowi MON za zasługi na rzecz wzmocnienia obronności państwa. Akademicki Klub Obywatelski im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu powstał w 2011 r.

Z okazji 10. rocznicy powstania AKO postanowiono wykonać 10 numerowanych statuetek i wręczyć najważniejszym osobom w państwie. Pierwszą statuetkę przedstawiającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał od AKO w lipcu ub. roku Jarosław Kaczyński. Wyróżnienie odebrał już także abp Marek Jędraszewski i prezes Orlenu Daniel Obajtek.

„Bardzo cenię sobie tę nagrodę, AKO w Poznaniu był pierwszym z całego szeregu klubów. Nie obawialiście się hejtu, tego, że machina propagandowa ówczesnych władz będzie was atakowała; stanęliście w prawdzie. Bo przecież po tragedii smoleńskiej śp. Lech Kaczyński był obarczany winą, był oskarżany o wszystko, co możliwe, a był człowiekiem, który sformułował te zasady, które teraz wprowadzamy w życie. Państwo podtrzymywali i podtrzymujecie myśl społeczno-polityczną śp. prof. Kaczyńskiego. To jest państwa zasługa, za to państwu dziękuję” – powiedział Mariusz Błaszczak.

„Dziś, gdy w Telewizji Polskiej możemy oglądać materiały związane z resetem – znakomity film dokumentalny pokazujący politykę Donalda Tuska i rządu PO-PSL układania się z Putinem, to jest dowód tego, że śp. prof. Lech Kaczyński miał rację” – dodał szef MON.

Akademicki Klub Obywatelski im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu powstał w 2011 r. Jest to stowarzyszenie, którego celem jest upowszechnianie nowoczesnego patriotyzmu i promowanie spuścizny Lecha Kaczyńskiego. Z biegiem lat inicjatywa rozszerzyła się na inne miasta; obecnie w całym kraju działa 11 klubów. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj