Premier: sto konkretów Tuska to konkrety wstydu


Zapowiadane przez Donalda Tuska sto konkretów to konkrety wstydu. To sto spraw, z których ponad 90 proc. nie potrafił lub nie chciał załatwić – ocenił w piątek premier Mateusz Morawiecki. To, co Tusk zrealizował to m.in. wyższy wiek emerytalny, podwyższenie VAT, wyprzedaż państwowego majątku – wskazał.

Szef rządu opublikował w piątek rano na Twitterze (X) krótkie nagranie, w którym odniósł się do zapowiedzi KO o sobotniej konwencji „100 konkretów na 100 dni”. Podczas spotkania mają zostać przedstawione najważniejsze kwestie, którymi miałby się zająć nowy rząd pod przewodnictwem Donalda Tuska.

„Donald Tusk zapowiedział, że w sobotę poda swoje sto konkretów. Nie ma potrzeby czekać tak długo. Mamy te konkrety – konkrety wstydu Tuska. To sto spraw, z których ponad 90 proc. nie potrafił lub nie chciał załatwić” – powiedział Morawiecki.

„Ale kilka zrealizował: wyższy wiek emerytalny, zabranie oszczędności z OFE, podwyższenie VAT, uzależnienie Polski do rosyjskich surowców, czy wyprzedaż majątku państwa polskiego” – wskazał premier.

„Lepiej, żeby Tusk zostawił swoje konkrety dla siebie i swoich kolegów. To mrzonki. O Polaków najlepiej zadba rząd Prawa i Sprawiedliwości” – oświadczył Mateusz Morawiecki. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Jacek Świat w TV Republika: Tusk pokazał, że jest marnym słabym człowieczkiem | ZOBACZ VIDEO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj