Müller: Tusk, ile Ci płacą za realizacje niemieckich interesów w Polsce?


Tusk, pokaż swoje przelewy z Brukseli! Ile Ci płacą za realizacje niemieckich interesów w Polsce?” – napisał rzecznik rządu Piotr Müller, kierując swoje słowa do szefa PO Donalda Tuska. Odniósł się tak do nagrania lidera PO, w którym Tusk czyta oświadczenie majątkowe premiera Mateusza Morawieckiego.

„Oto prawdziwe konkrety Mateusza Morawieckiego. Czytam” – mówi szef Platformy w nagraniu zamieszczonym w piątek w mediach społecznościowych.

Następnie Tusk wymienia składniki majątku: „obligacje skarbowe o wartości 4 403 140 zł, dom o powierzchni około 150 m.kw., wartość 1 900 000 zł, mieszkanie o powierzchni 72,4 metra o wartości 1 100 000 zł, dom o powierzchni 100 m.kw. warty razem z zabudowaniami i działką około 3 500 000 zł, segment wartości 1 200 000 zł będący w połowie własnością Mateusza Morawieckiego i działka rolna warta 200 000 zł”. „To jest zaledwie wierzchołek góry lodowej. To, co ukrył i przepisał na rodzinę ujrzy światło dzienne, kiedy wygramy wybory” – stwierdził Tusk.

Rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do tego nagrania we wpisie na platformie X (dawniej Twitter), napisał: „Tusk, pokaż swoje przelewy z Brukseli! Ile Ci płacą za realizacje niemieckich interesów w Polsce?”. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

Poseł Świat: program „Lokalna Półka” wspiera polskich rolników i konsumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj