Prognoza pogody na 9 i 10 września


Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę rano przeważający obszar Europy pozostaje w zasięgu wyżu z centrum nad zachodnią Rosją, jedynie krańce zachodnie kontynentu oraz częściowo basen Morza Śródziemnego są w zasięgu niżów. Pogodę w Polsce wciąż kształtuje wspomniany wyż. Pozostajemy w bardzo ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24 st. C na północnym wschodzie, 28 st. C w centrum i lokalnie 30 st. C na zachodzie, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat, od 21 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych i wschodnich.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st. C lokalnie na północnym wschodzie, około 14 st. C na przeważającym obszarze kraju, nad samym morzem 17 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich od 8 st. C do 10 st. C, na Przedgórzu Sudeckim lokalnie spadek temperatury do 5 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W niedzielę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Rano lokalnie w kotlinach górskich szybko zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 25 st. C na północy, 29 st. C w centrum, do 30 st, C lokalnie na zachodzie, chłodniej nad samym morzem 23 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj