Witek: piekło kobiet było w czasach rządów Donalda Tuska


Piekło kobiet było w czasach rządów Donalda Tuska – oceniła w sobotę w Końskich marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Przekonywała, że w programie wyborczym PiS pokazana jest siła, moc i odwaga polskich kobiet.

Podczas sobotniej konferencji programowej w Końskich, marszałek Sejmu zwróciła się do kobiet i przekonywała, że program PiS jest kierowany do nich. „W tym programie pokazana jest siła, moc i odwaga polskich kobiet” – oceniła. Podkreśliła, że rząd PiS zapewnił kobietom takie rozwiązania, które umożliwiają kobietom pogodzenie pracy zawodowej z wychowaniem dzieci i życiem rodzinnym.

„Pamiętamy wszyscy to cyniczne i mroczne hasło +piekło kobiet+. Panie Tusk, pan ma czelność mówić o piekle kobiet, kiedy chciał pan zmusić ciężko pracujące kobiety, żeby pracowały do 67 roku życia, kiedy podnosił pan kobietom pracującym na roli o 12 lat wiek emerytalny? Pan ma czelność, panie Tusk, mówić o piekle kobiet, kiedy to za pana rządów kobiety zostawiały swoje dzieci pod opieką dziadków i wyjeżdżały na zachód, ponieważ tu było tak duże bezrobocie, że nie były w stanie zapewnić godnego życia swoim dzieciom” – pytała lidera PO.

„Pan ma śmiałość mówić o piekle kobiet, kiedy matki czasami całymi dniami nie widziały swoich dzieci, bo brały dorywczą pracę za 5 zł za godzinę, żeby koniec z końcem związać? Pan ośmiela się mówić o piekle kobiet, kiedy zmusił je pan, żeby schowały dumę i godność do kieszeni i szły do sklepu, i kupowały +na zeszyt+, bo nie miały na buty, książki, tornistry dla swoich dzieci” – wyliczała marszałek Sejmu.

„A przemoc domowa? Czy pan myślał o tych kobietach, które wspólnie z oprawcą mieszkały pod jednym dachem? Panie Donaldzie Tusk, to wtedy było piekło kobiet” – oświadczyła Witek.(PAP)

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Grzegorz Bruszewski

Poseł Świat: program „Lokalna Półka” wspiera polskich rolników i konsumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj