Zmarł aktor Cezary Kussyk – artysta przez wiele lat związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu

znicze.jpg

W wieku 87 lat zmarł aktor Cezary Kussyk; od lat 70. XX w. do końca kariery artysta związany był ze sceną Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pogrzeb aktora odbędzie się 15 września na Cmentarzu Katolickim w Sopocie.

Informację o śmierci urodzonego w 1936 r. artysty podał na swojej stronie internetowej Teatr Polski we Wrocławiu. „Z olbrzymim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Cezarego Kussyka – wybitnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Na zawsze pozostanie w naszych sercach” – napisano.

Cezary Kussyk był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1959). Do zespołu artystycznego Teatru Polskiego we Wrocławiu dołączył w roku 1969. Pracował tam nieprzerwanie aż do końca 2006 r. – wynika z biogramu opublikowane na stronie wrocławskiego teatru. Wcześnie Kussyk występował w teatrach w Poznaniu, Szczecinie czy Opolu.

Na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu Kussyk wystąpił w ponad 60 rolach. Po raz ostatni aktor wystąpił w teatrze w 2014 r. Zagrał wówczas gościnnie rolę Kardynała w musicalu Arthura Kopita i Maury’ego Yestona „Nine” w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Jak podał Teatr Polski we Wrocławiu, uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 15 września 2023 r., na Cmentarzu Katolickim w Sopocie. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj