Szydło: jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które wywiązuje się z deklaracji wyborczych

Poseł Jacek Świat i Beata Szydło

Prawo i Sprawiedliwość jest jedynym ugrupowaniem, które wywiązuje się z deklaracji wyborczych – powiedziała w sobotę w rozmowie z PAP.PL europoseł PiS, była premier Beata Szydło.

W sobotę w Końskich (woj. świętokrzyskie) Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło „osiem konkretów”, na które składa się wprowadzenie emerytur stażowych – 38 lat dla kobiet i 43 dla mężczyzn, program modernizacji i rewitalizacji bloków „Przyjazne osiedle”, „Darmowe autostrady”, program „Lokalna półka” – zakładający obowiązek oferowania w marketach minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych, mięsa i pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców, program finansowania wycieczek dla uczniów „Bon szkolny – poznaj Polskę”. PiS zapowiedział też program poprawy żywienia pacjentów w szpitalach „Dobry posiłek”, program darmowych leków dla seniorów 65+ oraz dzieci do 18. roku życia i program 800+.

Beata Szydło wskazała w sobotę rozmowie z PAP.PL, że PiS jest jedynym ugrupowaniem, które wywiązuje się z deklaracji wyborczych. „Jeżeli sięgniemy do programów wyborczych, które prezentowaliśmy np. w 2015 czy 2019 roku, to większość z tych postulatów, które tam były zawarte, zostały zrealizowane. Niektóre jeszcze kontynuujemy, niektóre są już rozpoczęte. Będziemy w kolejnych latach dalej realizowali to, czego oczekują Polacy” – zadeklarowała Szydło.

Podczas konwencji o propozycjach programowych mówił również poseł Paweł Kukiz, który poinformował, że startuje z list PiS, ponieważ to jedyna partia, która wpisała do swojego programu jego postulaty wyborcze: wprowadzenie sędziów pokoju, zmiany w ordynacji wyborczej, dzień referendalny w samorządach, zniesienie immunitetów posłom i senatorom.

Beata Szydło zapytana o koalicję z Kukizem wskazała, że Zjednoczona Prawica jest otwarta na różne środowiska. „My jesteśmy szerokim obozem politycznym, mamy koalicjantów, którzy są z nami już od dłuższego czasu. Dzisiaj dołączył do nas Paweł Kukiz. Chcemy poszerzać nasze środowisko. Dotrzymujemy słowa. Dzisiaj Paweł Kukiz powiedział, że Jarosław Kaczyński jest tym politykiem, który dotrzymuje słowa i nie zawodzi. Zaufał nam i myślę, że to rzeczywiście dobrze, że dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica obejmuje swym zasięgiem jeszcze szerszą paletę – oceniła.

Rozmowa dostępna także na www.wideo.pap.pl oraz na PAP.PL: https://www.pap.pl/aktualnosci/bszydlo-jestesmy-jedynym-ugrupowaniem-ktore-wywiazuje-sie-z-deklaracji-wyborczych-wideo (PAP)

Autorka: Anna Nartowska

Poseł Świat: program „Lokalna Półka” wspiera polskich rolników i konsumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj