Lichocka: Tusk kłamie ws. liberalizacji prawa do aborcji


Gdyby szef PO Donald Tusk faktycznie chciał zrealizować postulat dotyczący liberalizacji aborcji, musiałby mieć większość, która pozwoli na zmianę w konstytucji – powiedziała w poniedziałek posłanka PiS Joanna Lichocka. Według niej Tusk 'okłamuje swoich wyborców, obiecując coś, czego nie zdoła zrealizować”.

Na sobotniej konwencji PO w Tarnowie wśród postulatów PO wymieniono m.in. liberalizację prawa do aborcji – aborcja miałaby być dopuszczalna do 12. tygodnia ciąży, legalna i bezpłatna.

O ten postulat w Studiu PAP pytana była posłanka PiS Joanna Lichocka. „Gdyby Tusk faktycznie chciał zrealizować postulat dotyczący aborcji, musiałby mieć większość, która pozwoli na zmianę w konstytucji” – zaznaczyła, dodając, że „Tusk okłamuje swoich wyborców, obiecując coś, czego nie zdoła zrealizować”.

Zdaniem posłanki „Donald Tusk okłamuje Polki, które są zwolenniczkami aborcji”. „Polska konstytucja wyklucza aborcję na życzenie. I jest to nie tylko orzecznictwo ostatnich lat Trybunału Konstytucyjnego. Także tego Trybunału, kierowanego przez prof. Andrzeja Zolla. Mamy bardzo konsekwentne orzecznictwo, które wyklucza aborcję na życzenie” – wskazywała.

Według niej Tusk „gra” aborcją. „On i jego obóz polityczny to są nieodpowiedzialni barbarzyńcy. Oprócz aborcji na życzenie, wbrew polskiej konstytucji, zapowiadają m.in. zniszczenie mediów publicznych, IPN” – stwierdziła.

Lichocka odniosła się również do zapowiedzianego przez lidera Platformy na 1 października „Marszu Miliona Serc” w Warszawie. Posłanka PiS oceniła, że jedna manifestacja nie będzie miała wpływu na wynik wyborczy.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

Cała rozmowa dostępna jest na https://wideo.pap.pl/videos/69475/ oraz na PAP.PL https://www.pap.pl/aktualnosci/joanna-lichocka-tusk-klamie-ws-liberalizacji-prawa-do-aborcji-nasze-wideo

Autor: Jarema Jamrożek

Poseł Świat: za naszych rządów płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj