Poseł Świat: za naszych rządów płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie


Po raz pierwszy w historii aktywnych zawodowo jest obecnie ponad 17 mln Polaków; po 8 latach naszych rządów płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie, a przeciętne wynagrodzenie skoczyło o 90 procent – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w opublikowanym na Facebooku podkaście przypomniał, że w minioną sobotę odbyła się konferencja programowa PiS w Końskich oraz konwencja Koalicji Obywatelskiej „100 konkretów na 100 dni” w Tarnowie.

„Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła się w Końskich w samo południe. Gdy wszedłem do hali sportowej przy ulicy Jana Stoińskiego przywitały mnie biało-czerwone flagi i ludzie z ufnością patrzący w przyszłość. W tym samym czasie w Tarnowie, oddalonym niemalże o 170 km swoją konwencję zorganizowała Platforma Obywatelska, (…) niestety był to kolejny seans nienawiści” – powiedział szef rządu.

Zdaniem premiera „w rzeczywistości jedynym konkretem, który (szef PO Donald) Tusk ma do zaproponowania Polakom jest nienawiść do PiS oraz wyborców naszej partii”.

„Dystans pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską jest znacznie większy od tych 170 km, które dzielą Końskie i Tarnów. To po prostu dystans między przyszłością a przeszłością. Między Polską pewną siebie i swoich możliwości, a Polską dziadowską. Polską szanującą ludzi pracy a Polską śmieciówek za 5 zł za godzinę. Polską bezpieczną i Polską przyjmującą nielegalnych imigrantów na rozkaz z Brukseli” – podkreślił Morawiecki.

 Za naszych rządów płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie – mówi nam Poseł Świat

„Prawo i Sprawiedliwość pragnie poprowadzić Polskę pewnym krokiem ku przyszłości, Tuskowi marzy się natomiast wehikuł czasu, by cofnąć się do lat 90., epoki dzikiej prywatyzacji, wyprzedaży majątku narodowego, dyktatury niby wolnego rynku i rządów prawa siły tak naprawdę” – ocenił szef rządu.

Zdaniem Morawieckiego „Polska przeszłości to pedagogika wstydu, to państwo, które zapomniało o swoich bohaterach, a bohaterami nazywało często zdrajców”. „Polska przyszłości to pedagogika dumy. Tylko z podniesionym czołem możemy patrzeć przed siebie. Tożsamość nie jest ciężarem spoczywającym na naszych barkach” – podkreślił premier.

„Polska przeszłości to niska płaca minimalna, głodowa stawka godzinowa i wysokie bezrobocie. Polska przyszłości to państwo dobrobytu, tygrys Europy Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj po raz pierwszy w historii aktywnych zawodowo jest ponad 17 mln Polaków, po ośmiu latach naszych rządów płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie, a przeciętne wynagrodzenie skoczyło o 90 procent” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Zdaniem premiera „w 2015 roku w Polsce rozpoczęła się rewolucja godnościowa, a neoliberalizm został zastąpiony przez solidaryzm”. „Stoimy zatem, szanowni państwo, przed fundamentalnym wyborem, przed fundamentalnym pytaniem: jakiej Polski chcemy? Polski solidarnej, dumnej, Polski sprawiedliwej i wolnej czy Polski takiej, jaką widzieliśmy wcześniej przez wiele lat przed 2015 rokiem?” – mówił premier.

„Mam nadzieję, że 15 października odpowiemy na to pytanie jednym głosem” – podkreślił szef rządu.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

autor: Edyta Roś

Za pomoc Żydom z rąk Niemców zginęło blisko 1000 Polaków. Poseł Świat: o rodzinie Ulmów powinni dowiedzieć się widzowie na całym świecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj