Premier: Nie pozwolimy na to, żeby polskie rolnictwo było przez kogokolwiek niszczone

Morawiecki M.jpg

Nie pozwolimy na to, żeby polskie rolnictwo było przez kogokolwiek niszczone, by było niszczone przez zaniedbania brukselskich biurokratów; wiemy, że wielki międzynarodowy biznes rolny i oligarchowie chcą zarobić kosztem polskiego rolnika, nie pozwolimy na to – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił we wtorkowym telewizyjnym orędziu, że do tej pory „biurokracja europejska” nie podjęła decyzji w sprawie ukraińskiego zboża po 15 września.

„Jesteśmy jednym z największych producentów zbóż w Europie. Nie pozwolimy na to, żeby polskie rolnictwo, czyli jeden z czołowych sektorów polskiej gospodarki, był przez kogokolwiek niszczony, by był niszczony przez zaniedbania brukselskich biurokratów” – powiedział szef rządu.

„Wiemy doskonale, że wielki międzynarodowy biznes rolny i oligarchowie chcą zarobić kosztem polskiego rolnika; nie pozwolimy na to, nie ma na to naszej zgody” – oświadczył premier.

„Eksport i tranzyt do Afryki i Azji – tak; rozchwianie polskiego rynku – nie. Ochronimy polskich producentów zbóż bez względu jaką decyzję podejmie Komisja Europejska. My, w przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie wahamy się powiedzieć Brukseli: +stop+. Nie czekamy na zgodę Berlina i brukselskich urzędników, gdy chodzi o obronę polskich interesów, o obronę bezpieczeństwa polskich rodzin i przyszłość polskich rolników” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Jak dodał podjęta we wtorek decyzja rządu „ma przede wszystkim jeden cel: zabezpieczyć interesy polskiej wsi, ale zabezpieczyć też interesy europejskiego rolnictwa”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj