Premier w Siedlcach: PO chce doprowadzić do fali nielegalnej imigracji


Platforma Obywatelska chce zburzyć zaporę na granicy z Białorusią, doprowadzić do fali nielegalnej imigracji i zniszczyć nasze bezpieczeństwo – powiedział we wtorek podczas spotkania z mieszkańcami Siedlec premier Mateusz Morawiecki.

„Oni ukrywają swoje prawdziwe zamiary. Gdyby nie ukrywali intencji to przecież zagłosowaliby za tą uchwałą referendalną” – powiedział o opozycji premier. „Tymczasem Platforma Obywatelska – przeciw, Trzecia Droga – przeciw, Lewica – przeciw. Tacy z nich demokraci” – zaznaczył szef rządu.

Premier podkreślił, że PO chce zburzyć zaporę na granicy z Białorusią. „Oni chcą otworzyć granicę, chcą zniszczyć nasze polskie bezpieczeństwo i chcą doprowadzić do wielkiej fali nielegalnej imigracji. My nie chcemy się na to zgodzić i się nie zgodzimy” – zaznaczył.

„Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej straszył Polaków, Węgrów, Słowaków, Czechów i inne narody karami, czyli konsekwencjami niedostosowania się do żądania Merkel, Niemców i Brukseli. Wbrew tej sile, która na nas parła w czerwcu 2018 roku powiedzieliśmy twarde +nie+ dla nielegalnej imigracji. Teraz też tak powiemy w referendum” – zapowiedział szef rządu.

Dodał, że PiS nie zgadza się na podwyższenie wieku emerytalnego. „Oni chcą przywrócić wiek emerytalny 67 lat – tak krzyczą ich wszyscy zwolennicy na wiecach, a my tego nie chcemy. Nie możemy do tego dopuścić” – podkreślił Morawiecki.

Odniósł się także do pytania referendum dotyczycącego wyprzedaży majątku narodowego. „Pamiętamy co oni robili. Przecież oni wyprzedali nawet piosenki polskie. Sprzedali kolej na Gubałówkę i kolejkę na Kasprowy Wierch” – zauważył premier. „Jakby się dorwali do władzy to sprzedadzą Tatry i Bałtyk i jakieś okoliczne parki narodowe. My mówimy jasno, nie zgadzamy się na wyprzedaż majątku narodowego” – oświadczył premier. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi, Marcin Chomiuk

Poseł Świat: za naszych rządów płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj