Prognoza pogody na 13 i 14 września


Jak informuje IMGW, Europa północna i częściowo centralna znajduje się w zasięgu zatoki niżu z ośrodkiem nad Skandynawią, pozostały obszar kontynentu pozostaje pod wpływem słabych wyżów. Polska jest w zasięgu wspomnianej zatoki niżowej, a z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

W środę na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu kraju stopniowo wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 35 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie, południu i w centrum kraju od 27 do 30 st. C, poza tym od 20 st. C na Pomorzu, 26 st. C na Ziemi Lubuskiej i w dolinach górskich do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem wzrastający do dość silnego, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie na północy do 85 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie także z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z możliwym gradem, od zachodu kraju stopniowo zanikające. Wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9 st. C na Pomorzu, około 14 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Lubelszczyźnie i Polesiu, w kotlinach sudeckich od 8 do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy do 80 km/h.

W czwartek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i lokalne burze, możliwy grad. Wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 25 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże ze słabym przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna od 19 do 23 st. C, w rejonach podgórskich od 15 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków północnych. Nad morzem porywy do 60 km/h, a w czasie burz do 70 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, w drugiej jej części z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 20 mm. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w drugiej części nocy skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj