Rosjanie tworzą „pięść uderzeniową” na kierunku kupiańskim


Rosyjskie wojska tworzą „pięść uderzeniową” na kierunku kupiańskim na północnym wschodzie Ukrainy – przekazał w środę Ołeh Syniehubow, gubernator obwodu charkowskiego. Rosjanie kontynuują działania szturmowe, ale ukraińscy obrońcy stawiają im opór – dodał.

„Sytuacja na kierunku kupiańskim pozostaje trudna. Wróg tworzy tam pięść uderzeniową, żeby podjąć kolejne działania szturmowe” – powiedział Syniehubow, cytowany przez agencję Ukrinform.

Jak dodał, rosyjskie wojska prowadzą takie działania już od kilku miesięcy. Po zaatakowaniu przez ukraińskie siły ich ludzi i sprzętu są zmuszani do wycofywania się i odbudowy (swych sił) – podkreślił Syniehubow.

Zaznaczył, że w związku z rosyjskimi ostrzałami trwa ewakuacja ludności z najbardziej narażonych na ataki okolic Kupiańska.

Dowódca ukraińskich sił lądowych generał Ołeksandr Syrski mówił w połowie sierpnia, że sytuacja w pobliżu Kupiańska, który Rosjanie usiłują zająć, staje się coraz trudniejsza. Przedstawiciele armii ukraińskiej oceniali w ubiegłym miesiącu, że atakując w tym regionie, wojska rosyjskie chcą zmusić Ukraińców do przerzucenia części sił z obwodów zaporoskiego i donieckiego – głównego kierunku kontrofensywy ukraińskiej. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj