Wiceminister obrony: zaostrza się sytuacja w obwodzie donieckim

ukraina.jpeg

Zaostrza się sytuacja w Marjince i Awdijiwce w obwodzie donieckim na wschodzie kraju; rosyjskie wojska zintensyfikowały tam ostrzały i szturmy – poinformowała w środę Hanna Malar, wiceminister obrony Ukrainy, cytowana przez agencję Interfax-Ukraina.

Wiceszefowa resortu zaznaczyła, że rosyjska armia od ponad roku próbuje przejąć kontrolę nad Awdijiwką i Marjinką, a miejscowości te faktycznie zostały „starte z powierzchni ziemi”.

Jak kontynuowała, na kierunku kupiańskim i łymańskim zmniejszyło się natężenie walk i aktywność przeciwnika spadła. W środę szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow powiedział natomiast, że Rosjanie tworzą na kierunku kupiańskim „pięść uderzeniową”. Malar również wskazała, że rosyjskie wojska gromadzą nowe siły, przygotowują się i nie porzuciły swoich planów.

Wiceminister zapewniła, że na kierunku bachmuckim Ukraińcy „stabilnie” odnoszą sukcesy. „Bardzo stopniowo, ale pewnie przemieszczamy się tam naprzód. Główne walki wszyscy znają: Kurdiumiwka, Kliszczijiwka, Andrijiwka” – powiedziała.

Malar poinformowała również o przemieszczaniu się ukraińskich sił na froncie południowym. Zaznaczyła jednocześnie, że w okolicy miejscowości Robotyne w obwodzie zaporoskim toczą się bardzo zacięte walki. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj