Ziobro: Tusk realizował groźną dla polskich interesów politykę resetu z Rosją


Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk realizował groźną dla polskich interesów politykę resetu z Rosją. Zacieśnianie strategicznej współpracy z Rosją było bowiem kluczowym punktem niemieckiej polityki – napisał w środę na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Tusk realizował groźną dla polskich interesów politykę resetu z Rosją. Od początku jasne było dla mnie, że wykonywał zalecenia Berlina. Zacieśnianie strategicznej współpracy z Rosją było bowiem kluczowym punktem polityki – nie polskiej, a niemieckiej! Było też zgodne z niemieckimi, a nie polskimi interesami!” – napisał Ziobro.

„Ujawnienie poniższej notatki w pełni potwierdza, że w latach 2007-2014 urząd premiera zajmował niemiecki kolaborant w polskiej polityce” – podkreślił Ziobro, nawiązując do ujawnionego we wtorkowym odcinku serialu „Reset” Telewizji Polskiej stenogramu rozmowy Angeli Merkel z pełniącym obowiązki prezydenta RP Bronisławem Komorowskim.

Z rozmowy, która odbyła się 9 maja 2010 r. wynika, że Nagroda Karola Wielkiego przyznana Donaldowi Tuskowi w tym samym roku, była docenieniem prowadzenia polityki resetu z Rosją.

„Ten dokument świadczy jednoznacznie i dobitnie, że prorosyjska polityka prowadzona przez Tuska miała nie tylko pełną akceptację państwa niemieckiego, ale i kanclerz Angeli Merkel, która proces na bieżąco nie tylko obserwowała, ale wręcz nagrodziła” – powiedział cytowany przez portal tvp.info Michał Rachoń.

Jak podało TVP Info, najbardziej prestiżowa niemiecka nagroda miała być więc przyznana za wierność Berlinowi w prowadzeniu polityki międzynarodowej. „W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia o Rosji jednak nie wspomniano. Oficjalnie Donald Tusk nagrodę otrzymał za +porozumienie Polski z europejskimi partnerami+” – czytamy.

Portal dodał, że według twórców serialu „porozumienie Polski z europejskimi partnerami w praktyce oznacza, że niemiecka polityka wymagała porozumienia z Rosją i Donald Tusk zdaniem Merkel wywiązał się z tego zadania”. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

Poseł Świat: za naszych rządów płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj