Poseł Świat: Bezpiczny Kredyt 2% to sukces programu rządowego


Własne mieszkania i domy dla młodych osób nie są już marzeniem. Projekt rządowy pozwala osiągnąć cel dzięki niskoprocentowanym kredytom. Przez pierwsze dziesięć lat spłata rat jest malejąca.

Maksymalne kwoty „Bezpiecznego Kredytu 2 proc.” to 500 tys. zł dla jednej osoby i 600 tys. zł dla małżeństw lub par z jednym wspólnym dzieckiem, ale tu są warunki! Przyszły kredytobiorca, nie może mieć ukończonych 45 lat. Nie może przez ostatnie 36 m-cy być posiadaczem kredytu hipotecznego, oprócz kredytu na zakup działki budowlanej. Ustawodawca przewidział trzy wyłączenia od zasady. Tu chodzi o współwłasność, darowiznę, dziedziczenie i wyłączenie na podstawie decyzji nadzoru budowlanego.

Poseł Jacek Świat zaznacza, że o Bezpieczny Kredyt 2% muszą się biegać osoby ze wspólnego gospodarstwa, mimo, że mają rozdzielność majątkową.
Ten zapis uniemożliwia „przedsiębiorczym” osobom, często majętnym i posiadającym co najmniej jedno mieszkanie lub dom ubieganie się o pierwsze mieszkanie lub dom. Projekt rządowy wpisuje się w politykę prorodzinną państwa. Tam gdzie buduje się nowe osiedla, buduje się całą infrastrukturę, zatem będą żłobki, przedszkola i szkoły. A przy nich wszystko, czego każdy mieszkaniec potrzebuje. Ośrodki zdrowia, obiekty handlowo-usługowe, tereny zielone i rekreacyjne. Dążymy do zorgnizowania życia w centrum, a centrum będzie tam gdzie nasz dom.
Dotychczas z programu skorzystało ponad pięć tysięcy osób, w tym osób samotnych. Gdyby nie nisko oprocentowany kredyt, ci młodzi ludzie nie mogliby zostać właścicielem swojego „m”. Niewątpliwie projekt Bezpieczny Kredyt 2% to sukces programu rządowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj