Premier: nie pozwolimy na import strachu i przemocy do Polski


Strach, chaos, zamieszki i demolowanie miast – tak dzisiaj wygląda Europa Zachodnia. My tego w Polsce nie chcemy; nie pozwolimy na import strachu i przemocy do Polski – podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek w zamieszczonym w mediach społecznościowych filmiku szef rządu ocenił, że „zmasowana inwazja tysięcy młodych mężczyzn, imigrantów z Afryki, to cena katastrofalnej polityki imigracyjnej przyjaciół Donalda Tuska – (Angeli) Merkel i (Manfreda) Webera”.

„Polityka migracyjna zapoczątkowana przez Niemcy odbija się czkawką w całej Europie. Oczy całego kontynentu zwrócone są na wyspę Lampedusa. 160 łodzi i 8 tys. nielegalnych migrantów w dwa dni. Więcej niż mieszkańców wyspy” – zaznaczył Morawiecki.

Jak podkreślił „strach, chaos, zamieszki i demolowanie miast – tak dzisiaj wygląda Europa Zachodnia”. „My tego w Polsce nie chcemy. Polacy nie będą płacić za to swoim bezpieczeństwem, bo rząd Prawa i Sprawiedliwości na to nie pozwoli” – zapewnił szef rządu.

„Gdy Donald Tusk chciał przymusowo relokować do Polski imigrantów, my przewidywaliśmy konsekwencje wiele kroków do przodu. Tusk chciał wpuścić i jeśli dojdzie do władzy, to wpuści tylu imigrantów, ilu każą mu Niemcy. Chciał to zrobić raz, zrobi to znowu” – powiedział Morawiecki.

Jak dodał „nie możemy pozwolić na powrót tego szkodnika do władzy, nie pozwolimy na import strachu i przemocy do Polski, polskie rodziny są i będą bezpieczne dopóki rządzi PiS”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj