Prezes PiS: piekło kobiet było za czasów PO


Jeżeli oni czasem mówią o piekle kobiet, że to niby my je tworzymy, to można odpowiedzieć: piekło kobiet to było za waszych czasów – powiedział w środę o opozycji wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W środę Kaczyński, wraz z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu z woj. warmińsko-mazurskiego wziął udział w spotkaniu z wyborcami w Elblągu. Mówił m.in o sytuacji kobiet za czasów rządów Platformy Obywatelskiej.

„Piekło kobiet to było przedłużenie pracy ciężko pracujących kobiet na wsi o 12 lat” – ocenił. „Ale piekło kobiet to było też np. to, że bita w domu kobieta nie mogła się swojego prześladowcy pozbyć z domu” – dodał Kaczyński.

„Dzisiaj to jest sprawa jednej decyzji i już go nie ma, nawet jeśli to mieszkanie jest jego własnością. Także kary są zupełnie inne w przypadku tego typu przestępstw – znacznie surowsze. Są też różnego rodzaju przedsięwzięcia socjalne, które służą kobietom i dzieciom” – wymienił Kaczyński.

Ocenił, że chociaż stan idealny nie został osiągnięty, to partią, która dba o kobiety, prawdziwe równouprawnienie i o to, aby „wszelkiego rodzaju patologie zostały raz na zawsze odsunięte” jest Prawo i Sprawiedliwość.

„Chociaż my nie twierdzimy, że jesteśmy bezgrzeszni, bo tylko Chrystus i Maria byli bez grzechu, ale w porównaniu z tamtymi to wybieracie między białym i czarnym. Chodzi o to, żeby to białe zwyciężyło” – oświadczył Kaczyński. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi, Agnieszka Libudzka

Poseł Świat: Bezpiczny Kredyt 2% to sukces programu rządowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj