Ambasada RP jest w stałym kontakcie z polskimi elżbietankami w Jerozolimie w związku z aktami agresji wobec chrześcijan

Izrael.jpg

Przedstawiciele polskiej misji dyplomatycznej w Izraelu są w stałym kontakcie z polskimi elżbietankami w Jerozolimie, także w związku z nasilającymi się atakami na chrześcijan – przekazała w piątek PAP charge d’affaires ambasady RP w Tel Awiwie Agata Czaplińska.

„Rozmawiamy na ten temat z izraelskimi instytucjami, zwracając uwagę na konieczność zapewnienia bezpiecznych warunków przebywania i posługi w Ziemi Świętej duchownym i pielgrzymom” – oświadczyła Czaplińska, zaznaczając, że bezpieczeństwo tych osób jest dla polskiej ambasady priorytetem.

Jednocześnie w kontaktach z polskim duchowieństwem w Ziemi Świętej przedstawiciele ambasady RP podkreślają potrzebę zgłaszania przez nich, a także przez znajdujących się pod ich opieką pielgrzymów miejscowej policji wszelkich przypadków agresji wobec chrześcijan czy aktów wandalizmu miejsc kultu, jak również informowania o takich incydentach ambasadę RP w Tel Awiwie i Biuro Przedstawiciela RP w Ramallah.

W środę w wyniku starań charge d’affaires Czaplińskiej miała miejsce wizyta przedstawicieli izraelskich władz w Nowym Domu Polskim w Jerozolimie, w czasie której pracownicy różnych departamentów izraelskiego MSZ zapoznali się ze skutkami niedawnych aktów agresji.(https://t.ly/NNkiZ)

Środowa wizyta solidarnościowa przedstawicieli izraelskiego MSZ jest jednym z efektów zabiegów polskich dyplomatów w Izraelu o bardziej intensywne zainteresowanie tutejszych instytucji tym problemem – zaznaczyła Czaplińska.

Przełożona Nowego Domu Polskiego siostra Róża Pacocha powiedziała w czwartek PAP, że przedstawiciele izraelskich władz w trakcie wizyty wyrazili ubolewanie i solidarność z powodu aktów agresji wobec polskich elżbietanek. Zapewnili jednocześnie, że dołożą wszelkich starań, by tego typu zachowania nie miały miejsca, a przynajmniej, żeby ograniczyć je do minimum.

W ciągu ostatnich miesięcy nastąpił wzrost liczby antychrześcijańskich incydentów w Izraelu, w szczególności w Jerozolimie. Członkowie wspólnot chrześcijańskich mówią, że są nękani i zastraszani przez agresywnych żydowskich nacjonalistów.

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj