Wrocław: Startuje turniej piłkarski osób bezdomnych


Kilkanaście piłkarskich drużyn z Polski i zagranicy, złożonych z osób w kryzysie bezdomności, weźmie udział w rozpoczynających się w piątek w stolicy Dolnego Śląska Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych Wrocław CUP 2023.

Turniejowa rywalizacja, w której wezmą udział żeńskie i męskie drużyn, będzie prowadzona na pl. Wolności w ścisłym centrum Wrocławia. Mistrzostwa potrwają trzy dni.

 

W sportowych zmaganiach będzie uczestniczyć kilkanaście drużyn z Polski i zagranicy. „Stawka jest międzynarodowa. W żeńskim turnieju udział wezmą drużyny narodowe z Francji, Bułgarii, Meksyku, Polski oraz dwie drużyny lokalne. Natomiast w kategorii mężczyzn o Puchar powalczą drużyny z Norwegii, Belgii, Niemiec, Czech, Węgier, Litwy, Austrii, Włoch, Irlandii, Kirgistanu, Meksyku, reprezentacja Polski, a także wicemistrz Polski – Brat Albert z Wrocławia i Mistrz – Hostel Dębowiec. Pojawi się także drużyna Przyjaciół oraz drużyna reprezentantów Uchodźców z Ukrainy” – powiedział organizator imprezy Maciej Gudra.

 

Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, podkreślił, że zawody we Wrocławiu rozgrywane są po raz 13. „Mają one wymiar nie tylko piłkarskiej rywalizacji, ale też ważną rolę społeczną i pomocową” – powiedział Świerczewski. Jak wskazują organizatorzy, rywalizacja sportowa pomaga osobom bezdomnym w wyjściu z kryzysu, pokonaniu nałogów czy mierzeniu się ze skomplikowaną przeszłością.

 

Wstęp na mecze rozgrywane w ramach turniej jest bezpłatny. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj