Wywiad wojskowy: przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow jest w ciężkim stanie


Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow jest w ciężkim stanie – powiedział Andrij Jusow, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR), cytowany w piątek przez serwis Obozrevatel.

Portal podał, powołując się na źródła w czeczeńskiej diasporze, że Kadyrow od kilku dni jest w śpiączce.

„Tak, rzeczywiście, są informacje, że zbrodniarz wojenny Kadyrow jest w stanie ciężkim i choroby, na które cierpiał, zaostrzyły się. Informacja jest potwierdzana w różnych źródłach w kręgach medycznych i politycznych” – przekazał Jusow.

Zaznaczył, że Kadyrow nie został ranny. Według niego przywódca Czeczenii choruje od dawna. „Ale przez ostatnich kilka dni jest w stanie ciężkim” – dodał.

Kadyrow rządzi Czeczenią od 2007 roku. Przywódca północnokaukaskiej republiki cieszy się w Rosji opinią wpływowego polityka, natomiast obserwatorzy z krajów zachodnich i rosyjscy opozycjoniści oceniają jego rządy jako brutalną dyktaturę. Kadyrow bezwzględnie rozprawia się nie tylko ze swoimi przeciwnikami politycznymi, ale też m.in. z niezależnymi dziennikarzami i przedstawicielami mniejszości seksualnych.

Jego siły zbrojne, czyli oddziały tzw. kadyrowców, uczestniczyły w działaniach bojowych w Ukrainie po stronie Rosji.(PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj