Sikorski nie przyjął od polityków ZP koszulki z logo Gazpromu

fot: youtube

Europoseł KO Radosław Sikorski opuścił konferencję prasową w Łodzi po tym, jak przybyli na nią wiceministrowie Jacek Ozdoba i Piotr Cieplucha. Europoseł odmówił przyjęcia od polityków prawicy koszulki z logo „Gazpromu”. Ich zdaniem, to symbol uległości byłego szefa dyplomacji wobec Federacji Rosyjskiej.

Na odbywającej się przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi konferencji prasowej kandydatki KO do Sejmu Aleksandry Wiśniewskiej z udziałem europosła Radosława Sikorskiego pojawili się politycy Suwerennej Polski: wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba oraz wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha, którzy kilka minut wcześniej zakończyli swój briefing prasowy.

 

Ozdoba i Cieplucha próbowali wręczyć b.szefowi dyplomacji koszulkę niemieckiego zespołu sportowego z logo sponsora – rosyjskiego giganta paliwowego, wspierającego kremlowski reżim – „Gazpromu”. Politycy prawicy mówili, że przekazanie koszulki to symbol uległości polityki jaką prowadziły rządy PO-PSL i samego Sikorskiego wobec Federacji Rosyjskiej.

Poseł Świat: Bezpiczny Kredyt 2% to sukces programu rządowego

 

Kiedy Ozdoba z Ciepluchą przyszli na konferencję, Sikorski powiedział do nich: „O, są panowie z PiS. Wytłumaczcie się – pytania o handel wizami” – zwrócił się do dziennikarzy europoseł KO.

 

Cieplucha podkreślił, że „to podczas urzędowania ministra Sikorskiego wprowadzono mechanizm outsourcingu w polskim systemie wizowym, bo to wtedy MSZ ograniczał działalność polskich placówek dyplomatycznych”. „Wtedy też pojawiły się pierwsze nieprawidłowości wizowe” – zauważył wiceszef MS.

 

Kiedy, w obecności dziennikarzy Jacek Ozdoba próbował wręczyć Radosławowi Sikorskiego koszulkę z logo „Gazpromu”, były szef MSZ zaczął wykrzykiwać w kierunku polityków ZP oskarżenia o handel wizami. „Wytłumaczcie się z handlu wizami. Ile wzięliście za polskie wizy?” – apelował. „Panie Radku, panie Reset, niech pan się uspokoi, ma pan strasznie poszerzone źrenice” – mówił Ozdoba zwracając się do Sikorskiego. „Mamy dla pana prezent” – dodał.

 

„Nie zapraszałem panów” – podkreślił europoseł KO. „Proszę się oddalić i niczego mi nie imputować” – odpowiadał Sikorski na próby wręczenia mu koszulki z logo „Gazpromu”. „Handlujecie wizami, bierzecie łapówki, jesteście złodziejami” – wykrzykiwał były szef MSZ.

 

„To nie jest lustro, tylko konferencja prasowa, a Polacy muszą wiedzieć” – zwrócił się do Sikorskiego Ozdoba. „Macie tutaj pana Sikorskiego, który jest odpowiedzialny za najbardziej w historii prorosyjski rząd. Szkoda, że nie potrafi on odpowiedzieć, dlaczego gra w niemiecko-rosyjskiej drużynie?” – mówił do dziennikarzy wiceminister klimatu.

 

Organizatorzy konferencji prasowej próbowali przeszkodzić politykom prawicy w kontakcie z Radosławem Sikorskim. Po kilku minutach eurodeputowany KO wszedł do jednej z łódzkich bram. Kandydatka KO Aleksandra Wiśniewska kontynuowała konferencję prasową. Po minucie wychodzący z bramy Sikorski znowu natknął się na Ozdobę i Ciepluchę. „Ja walczyłem z Rosją” – mówił były szef MSZ. „Pan walczył? Departament stanu USA określił pana mianem rosyjskiej dezinformacji” – odparł Ozdoba.

 

Po tej wymianie zdań Radosław Sikorski schronił się w sztabie kandydatki KO, do którego zamknięto drzwi. (PAP)

 

Autor: Hubert Bekrycht

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj