Kaczyński: skończyliśmy z systemem, który pozwalał na ogromną sferę nadużyć

Kaczynski2.jpg

Skończyliśmy z systemem, który pozwalał na ogromną sferę nadużyć: vatowskich, paliwowych i innych. To było budowanie fortun. Myśmy z tym skończyli w interesie całego narodu – oświadczył w sobotę w Poznaniu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W sobotę w Poznaniu Kaczyński spotkał się z politykami PiS i wyborcami. Spotkanie zapoczątkowało przedstawienie kandydatów z wielkopolskich okręgów: nr 36, 37, 38 oraz 39. W swoim wystąpieniu Kaczyński stwierdził, że zwycięstwo wyborcze PiS pozwoli na kontynuowanie „udanego eksperymentu”.

 

„On musi być kontynuowany w interesie całego narodu – także w interesie tych, którzy są przeciw nam, bo oni też na tym korzystają, a przynajmniej bardzo znaczna część spośród nich, bo tylko niektórzy należą do tych, którzy korzystali na dawnym systemie – systemie, który między innymi dopuszczał ogromną sferę nadużycia, ogromną sferę przejmowania tego, co wspólne, w prywatne ręce” – ocenił prezes PiS.

 

Jak zaznaczył, „najbardziej znane” spośród tych nadużyć to „nadużycia vatowskie”. „One przyniosły straty liczone już w setkach miliardów złotych; ale były nadużycia paliwowe – chodziło o akcyzę – i (…) inne nadużycia podatkowe, ale również nadużycia różnych innych rodzajów. Na przykład płacenie ludziom po 5 albo nawet 3 zł za godzinę to nie jest nadużycie?” – powiedział Jarosław Kaczyński.

 

„To było budowanie fortun, niekiedy niemałych, albo tylko fortunek, właśnie na nadużyciu. Myśmy z tym skończyli – powtarzam: w interesie wszystkich, w interesie naszego narodu, i to nie tylko doraźnym. My w ten sposób skończyliśmy z tym przeświadczeniem, dość powszechnym za Zachodzie, że Polska ma być dostarczycielem taniej siły roboczej” – podsumował wicepremier.(PAP)

 

autorzy: Mikołaj Małecki, Anna Jowsa

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj