PiS: lata mijają, a Platforma się nie zmienia


Lata mijają, a Platforma się nie zmienia – podkreśla Prawo i Sprawiedliwość w nowym spocie wyemitowanym w niedzielę w mediach społecznościowych.

W niedzielę na platformie X (dawniej Twitter) opublikowany został nowy spot Prawa i Sprawiedliwości. Partia przypomina w nim wypowiedź z 2015 roku posła KO, b. rzecznika rządu PO-PSL Cezarego Tomczyka. Polityk PO pytany w jednej ze stacji radiowych o to, ilu uchodźców jesteśmy w stanie przyjąć odpowiada: „Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę. I weźmiemy też na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy”.

W spocie pokazana jest również wypowiedź innego polityka Platformy Obywatelskiej Artura Łąckiego z 2023 roku. Polityk w programie „Punkt Widzenia” w Polsat News pytany o to, co powinniśmy zrobić, jeśli za pół roku lub rok Unia Europejska poprosi Polskę o przyjęcie migrantów, odpowiedział: „Jeśli trzeba będzie przyjąć kilka tysięcy migrantów, to na pewno powinniśmy. Jesteśmy na tyle silnym i bogatym krajem, że powinniśmy to zrobić”.

Przytoczono również tytuł artykułu z portalu i.pl: „Niemiecki poseł z CDU: Polska może przyjąć pakt migracyjny, jeśli jesienią wygrają +moi polityczni przyjaciele+”.

„Wszyscy wiemy jak to się skończy. Nie dopuśćmy do takich widoków w Polsce” – zaznacza lektor w nowym spocie PiS, w którym pokazano m.in. krótkie filmy z zamieszek w krajach zachodniej Europy.(PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj