Kaczyński: plany PO-PSL to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską


Plany PO-PSL obrony Polski na linii Wisły to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską, a może po prostu skazanie Polski na okupację – powiedział „Gazecie Polskiej” wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. „To jest wielki skandal, do zbadania w trybie, który ostatecznie przewiduje działanie wymiaru sprawiedliwości” – zaznaczył.

Jak przekazał portal niezalezna.pl, z ujawnionych dokumentów wynika, że rząd PO-PSL „planował obronę Polski dopiero na linii Wisły, a plan użycia Sił Zbrojnych RP w ramach samodzielnej operacji obronnej, zatwierdzony został przez byłego szefa MON Bogdana Klicha”.

Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”, której fragment opublikował w poniedziałek rano portal niezalezna.pl, stwierdził, że „to była koncepcja, którą mógłby wymyślić tylko ktoś w Moskwie, zastanawiając się, jak zrobić, żeby Polska, która teoretycznie jest w NATO, w rzeczywistości broniona była fikcyjnie” – ocenił Kaczyński.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

Jego zdaniem, „to jest jeden wielki skandal, do zbadania w trybie, który ostatecznie przewiduje działanie wymiaru sprawiedliwości”.

W opinii wicepremiera „to było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską, a może po prostu skazanie Polski na okupację, bo linia Wisły też byłaby za słaba”.

„Miałoby to określone skutki polityczne dla państw Zachodu. Musiałoby się pojawić pytanie, co dalej z Polską, czy nie trzeba jej okroić? Bo przecież Rosjanie uważają, że to oni po II wojnie światowej dokonali ustępstw. Wygląda to tak, jakby zgadzano się na likwidację państwa polskiego w jego dzisiejszych granicach. Taką politykę prowadził (Donald) Tusk” – ocenił Kaczyński.

Cały wywiad z prezesem PiS ukaże się w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” w środę.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj