Przymusowa relokacja do Polski, to projekt za którym głosowała polska opozycja. To rozwiązanie unijnej biurokracji, sprawi, że kolejne tysiące będą przypływały do Europy – podkreśla Prawo i Sprawiedliwość w nowym spocie wyemitowanym w poniedziałek w mediach społecznościowych.
W poniedziałek na platformie X (dawniej Twitter) opublikowany został nowy spot Prawa i Sprawiedliwości.
W spocie pokazany został apel szefowej KE Ursuli von der Leyen na temat relokacji imigrantów z Włoch do innych państw. „Wzywam państwa członkowskie do stosowania dobrowolnego mechanizmu solidarności i transferowania migrantów z Włoch” – wzywała von der Leyen.
W spocie zostały również przywołane wypowiedzi Donalda Tuska dotyczące imigrantów. „To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi” – mówił Tusk.
W spocie znalazła się także wypowiedź b. premier Ewy Kopacz: „Polska przyjmie uchodźców, to jest gest solidarności”.
W spocie zaznaczono, że przymusowa relokacja do Polski, to projekt za którym głosowała polska opozycja a to rozwiązanie będzie wiązało się z napływem imigrantów do Europy.
Na koniec lektor zaznaczył, że opozycja chce w Polsce imigrantów oraz, że o tym będą najbliższe wybory.(PAP)
musimy powstrzymać nielegalną migrację, a tych, którzy dotarli poprostu odsyłać – mówi nam Poseł Jacek Świat
Autorka: Iga Leszczyńska