J.Kaczyński: UE poszła w bardzo złym kierunku; my dążymy do zmiany tego kierunku

Jarosław Kaczyński / twitter.com/pisorgpl

UE poszła w bardzo złym kierunku; my dążymy do zmiany tego kierunku; różnorodność i podmiotowość państw musi być utrzymana, nie może być zamieniona w żadne nowe imperium – powiedział w środę na konwencji we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Na konwencji we Wrocławiu prezes PiS przekonywał, że jego formacja nie jest przeciwko UE, choć – jak przyznał – Wspólnota poszła „poszła w bardzo złym kierunku”. „My dążymy do zmiany tego kierunku (…). Czekamy na najbliższe wybory europejskie, to już w przyszłym roku, czekamy na zmiany, one przyjdą” – podkreślił.

Kaczyński zauważył, że bogactwem i siłą Europy jest jej różnorodność i podmiotowość narodów oraz państw. „Ta różnorodność i ta podmiotowość musi być utrzymana, nie może być zamieniona w żadne nowe imperium, a w tym wypadku imperium niemieckie. Imperiów też mamy dosyć” – oświadczył.

„Nie pozwolimy, by z powodu prywatnych interesów jednego człowieka – bo cała ta polityka resetu, cała ta polityka leżenia plackiem przed Niemcami – w gruncie rzeczy miała prowadzić do jednego: żeby Tusk został +dużym misiem+, czyli kimś ważnym w UE. Przewodniczący Komisji Europejskiej mu się wtedy nie udał, ale został przewodniczącym Rady Europejskiej” – mówił prezes PiS.

„Nie możemy do tego dopuścić. Doprowadzono do czegoś niesłychanego, do sprywatyzowania przez jednego człowieka polskiej polityki zagranicznej. Myśmy to odrzucili. Dzisiaj to jest polityka w interesie narodu, w interesie wszystkich” – dodał Kaczyński.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj