Prezes PiS: w filmie Holland chodzi o to, aby z uczciwej obrony polskiej granicy zrobić zbrodnię

agnieszka holand.jpg

W filmie Agnieszki Holland, chodzi o to, by obrazić polski mundur, by obrazić Polaków, by zrobić z uczciwej obrony polskiej granicy, europejskiej granicy, unijnej granicy – zbrodnię – powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, musimy to niebezpieczeństwo odeprzeć na wszystkich poziomach.

Podczas środowej konwencji wojewódzkiej PiS we Wrocławiu wicepremier Jarosław Kaczyński odniósł się do filmu Agnieszki Holland „Zielona Granica”.

Jak zaznaczył, „mamy skandal sprowadzający się do haniebnego, obrzydliwego paszkwilu wpisującego się w coś, co można by określić jako przemysł pogardy wobec Polski”. „Chodzi o film Agnieszki Holland, chodzi o to, by obrazić polski mundur, by obrazić Polaków, by zrobić z obrony, uczciwej obrony polskiej granicy, europejskiej granicy, unijnej granicy – zbrodnię” – oświadczył prezes PiS.

„W czyim to jest interesie? Z czego to wynika? – pytał Kaczyński.

„Mogę powiedzieć, że z łatwością jestem w stanie rozszyfrować motywacje Donalda Tuska, to motywacji pani Holland do końca nie rozumiem. Chociaż stykałem się kiedyś ze środowiskiem wywodzącym się z dawnych stalinowskich komunistów, bo takim człowiekiem był jej ojciec i coś mi tam do głowy przychodzi” – powiedział prezes PiS. Zastrzegł, że „nie będzie tego omawiał, bo to nie ma sensu, tu nie o panię Holland chodzi”.

Jak ocenił, „chodzi o haniebne przedsięwzięcie wpisujące się w szersze przedsięwzięcie, że Polacy nie mają bronić swoich granic ani na zachodzie, ani na wschodzie”.

„Pozostaje zatem pytanie: co z nami ma być? Co nam w gruncie rzeczy proponują? Co nam proponuje Platforma Obywatelska czy Koalicja Obywatelska, czy cała ta koalicja antypolska, która dzisiaj skrada się do władzy? Proponuje nam wielkie nieszczęście i my musimy to niebezpieczeństwo odeprzeć na wszystkich poziomach” – oświadczył Kaczyński.

Podkreślił, że „w Polsce jest wolność i w Polsce wolność będzie”. „Polska jest dziś w Europie oazą wolności. Na Zachodzie Europy już tej wolności słowa, oraz wielu innych wolności w tym np. wolności religii już w gruncie rzeczy nie ma” – ocenił prezes PiS. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj