Prognoza pogody na 20 i 21 września

Jak informuje IMGW, Europa północna i północno-zachodnia pozostają pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami w rejonie Szkocji i Finlandii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy wysokiego ciśnienia. Polska północna i północno-zachodnia jest na skraju wspomnianego niżu, pozostały obszar kraju dostaje się w zasięg wyżu z centrum nad Bałkanami. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy kraju wzrastające do dużego, nad morzem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. C na północy kraju i w rejonach podgórskich Karpat, około 23 st. C w centrum, do 26 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu, Pomorzu i Przedgórzu Sudeckim dość silny, porywisty, południowo-zachodni. W Sudetach i na wybrzeżu porywy do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe, tylko na północy umiarkowane. Miejscami w kotlinach sudeckich mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 14 st. C na zachodzie i południowym zachodzie; cieplej w strefie nadmorskiej około 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna od 24 st. C na południowym wschodzie do 28 st. C w centrum; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat i na Półwyspie Helskim od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach do 75 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W czwartek w stolicy zachmurzenie słonecznie. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj