Premier: nigdy nie będzie naszej zgody na szkalowanie polskiego munduru

Nigdy nie będzie naszej zgody na szkalowanie polskiego munduru, obrażanie żołnierzy, policjantów i strażników granicznych; dla rządu Prawa i Sprawiedliwości liczy się wyłącznie bezpieczna przyszłość Polaków – podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

„Nigdy nie będzie naszej zgody na szkalowanie polskiego munduru, obrażanie żołnierzy, policjantów i strażników granicznych! Żaden propagandowy film, który służy interesom Putina, nie zmieni naszej postawy i determinacji! Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości liczy się wyłącznie bezpieczna przyszłość Polaków” – napisał na Facebooku Morawiecki.

Dodał, że włoska wyspa Lampedusa „jest dziś symbolem błędnej polityki Angeli Merkel, Donalda Tuska i przestrogą dla całej Europy”.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

Przypomniał, że dwa lata temu Putin i Łukaszenka zaatakowali wschodnią granicę Polski. „Rząd PiS – pomimo sprzeciwu PO, odparł ten atak i wzmocnił szczelność polskiej granicy. Zbudowaliśmy zaporę, która broni Polski. Rozwijamy możliwości Wojska Polskiego, Wojska Obrony Terytorialnej, Straż Graniczna i inwestujemy rekordowe środki, by Polacy byli bezpieczni” – czytamy we wpisie szefa rządu.

„Dziękuję wszystkim, którzy noszą polski mundur! Możecie być pewni, że dopóki rządzimy państwo polskie będzie zawsze murem za polskim mundurem. Proszę wszystkich – pokażmy, że jesteśmy z polskimi żołnierzami! Dziś to szczególnie ważne” – zauważył premier. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj