Warszawski PiS: patologią jest to, że prezydent Warszawy zamiast spotkać się z warszawiakami spotka się z mieszkańcami innych miast

Patologią demokracji jest to, że prezydent Warszawy nie ma czasu, żeby spotkać się z mieszkańcami i radnymi na sesji rady miasta. W tym czasie spotka się z mieszkańcami, tylko niestety nie z mieszkańcami Warszawy, tylko z mieszkańcami innych miast – powiedział w czwartek przed sesją Rady Warszawy szef warszawskich radnych PiS Dariusz Figura.

W czwartek o godzinie 10 rozpoczęła się sesja Rady Warszawy. Przed sesją warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję, w trakcie której szef warszawskich radnych PiS Dariusz Figura przypomniał, że tydzień temu została przerwana nadzwyczajna sesja rady miasta.

„Sesja nadzwyczajna dotyczyła ważnych spraw warszawskich, referendum w sprawie istotnej zmiany polityki transportowej miasta. Została przerwana na dwa miesiące, a pewnie może zostać przerwana na kolejne cztery miesiące. To jest patologia demokracji” – podkreślił Dariusz Figura.

„Patologią jest to, że prezydent m.st. Warszawy w tym samym czasie spotka się z mieszkańcami, tylko niestety nie z mieszkańcami Warszawy, tylko z mieszkańcami innych miast. Nie ma czasu, żeby spotkać się z mieszkańcami i radnymi na sesji rady miasta” – ocenił szef warszawskich radnych PiS.

Radny Figura zaznaczył, że podczas sesji rady Platforma nie chce dopuszczać do dyskusji w tematach, które są „dla nich niewygodne”. „Tematy forsujemy od długiego czasu, one są zgłaszane na komisjach, będą zgłaszane do porządku obrad, ale Platforma nie chce nad nimi rozmawiać pod hasłem, że jest kampania wyborcza” – dodał Dariusz Figura.

„W ostatnich tygodniach Warszawę zalały wizerunki Rafała Trzaskowskiego, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, który promuje kolejne akcje miejskie. W naszej opinii jest to wykorzystywanie środków z budżetu m.st. Warszawy do promocji Platformy Obywatelskiej” – powiedział z kolei radny PiS Filip Frąckowiak.

Frąckowiak wskazał, że radni PiS będą wnosić do prezydenta Trzaskowskiego o informacje na temat środków, które zostały wykorzystane z budżetu miasta na promocję Platformy Obywatelskiej. „Jednocześnie trzeba powiedzieć, że te wizerunki to nie są jedynie przystanki, to są także autobusy, to jest także metro” – wyliczył.

„Pieniądze, które wpływają z podatków warszawiaków do samorządu warszawskiego to nie są prywatne pieniądze prezydenta Rafała Trzaskowskiego, to nie są prywatne pieniądze Platformy Obywatelskiej. A zatem nie zgadzamy się na to, aby były w ten sposób wykorzystywane” – zaznaczył.

„Dlatego będziemy wnosić o informacje prezydenta m.st. Warszawy o tym, ile kosztowała kampania z budżetu m.st. Warszawy” – dodał Filip Frąckowiak.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj